Menu

O drużynie

I wtedy przyszedł maj, zrobiło się gorąco. A był to maj roku 2013. Aby podkręcić trochę zapał i zaangażowanie oraz wykorzystać narastającą energię młodzieńczych ciał, dusz i umysłów, zorganizowałyśmy się w paczce „gimbazy”. Nasz skład liczył wtedy raptem 6 osób: Wiki, Zuza, Gosia, Ola, Kasia, Marta.

Na początku burza mózgów i dużo chęci do działania. Oczywiście, dzisiaj już nikt nie pamięta jakich działań się podjęłyśmy, ale cały Szczep 224 doskonale pamięta wieczór, który przy cieple ogniska ozdobił mundury namiastką obrzędowości, a rozkazem powołał do życia Patrol Starszy w 224 WDH-ek „ZETA” – wtedy jeszcze o nazwie niewinnie dzikiej: Wild Water.

Początki bywają kulawe – wiadomo, ale pomimo błądzenia trochę po omacku, brnęłyśmy w obranym kierunku i już na obozie do paczki gimnazjalistek dołączyła Kasia, przyjmując na swój mundur pierwszego ćwieka brąz. A pozostałe dziewczyny otrzymały drugi – srebro.

Patrol – fajnie. Ćwieki – fajnie. Nazwa – fajnie. Ale my potrzebujemy czegoś więcej i bardziej, a w drużynie harcerskiej nie mamy możliwości rozwinąć skrzydeł. Powołanie tej drużyny jako odrębnej podstawowej jednostki Związku Harcerstwa Polskiego okazało się jedynie kwestią czasu.

Oto nasza krótka historia. A skąd „Figa”? Przyjdź i się dowiedz. :)